Nahlédněte do naší módní dílny

VÍTEJTE V DÍLNĚ ELON CLASSIC FASHION

HISTORIE

Značka prémiové autorské módy ELON Classic fashion byla založena v roce 1995 návrhářkou Evou Kompitovou. 

Zajímavostí je, že ve svých začátcích se firma specializovala na výrobu flaušových kabátů a klasickou formální módu. S vývojem módních trendů a uvolňováním módních zvyků pravidelně dvakrát ročně vznikají pod touto značkou ucelené a zejména kombinovatelné kolekce zaměřené na klasický, elegantní, ale i volnočasový styl, který se vyznačuje nadčasovostí, precizností a sofistikovaností. 

Společnost se pyšní tím, že všechny kousky jsou navrženy a vyrobeny v Česku v dílnách na Vysočině z kvalitních materiálů a s maximálním důrazem na detail. V Třešti a v Humpolci naleznete naše dvě značkové prodejny. Další prodejnu můžete navštívit v Ŕíčanech u Prahy, ta byla navíc v roce 2019 rozšířena o nabídku pánské módy, která sice nemá vlastní výrobu, ale najdete zde kvalitní neformální oblečení i obleky pro muže od předních evropských firem. 

 ELON Classic Fashion si zakládá na individuálním přístupu ke každé zákaznici a na poskytování prvotřídního zákaznického servisu včetně úprav oblečení na míru Vaší postavě od našich zkušených švadlen.

O nás

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA EVA KOMPITOVÁ


Eva vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní v Praze. Jako veliká módní nadšenkyně vytvořila pro své zákaznice již více než 40 ucelených kolekcí. Při tvorbě svých návrhů se nechává inspirovat nejen světovými módními přehlídkami a trendy, ale především potřebami v běžném životě žen, pro které kolekce připravuje. Miluje hry s materiály a barvami a nebojí se s nimi experimentovat.  Její módní kolekce jsou vždy originální, nadčasové a zároveň skvěle kombinovatelné.

MATERIÁLY

Prémiovost a nadčasovost módním kolekcím dodává nejen originalita střihů a česká výroba, ale také vysoký standard kvality použitých materiálů. Veškeré kolekce jsou od prvního do posledního stehu ušity z exkluzivních materiálů pocházejících od evropských dodavatelů, zejména z Mekky módy Itálie, Francie a Německa. Díky dlouhodobé spolupráci poskytují výrobci značce ELON Fashion exkluzivitu tisku materiálu pro naší zemi, a navíc umožňují Evě a jejímu týmu tvorbu vlastní grafiky tisku vzorů ve spolupráci s předními dodavatelskými návrháři a designéry. Módní trendy se netýkají jen barev a střihů, ale také látek. Jedinečné nové materiály a jejich vzory nebo vlastnosti jsou často sami inspirací pro vznik konkrétních modelů nebo celých kolekcí.

PROCES VÝROBY KOLEKCE

Podívejme se nyní zblízka, jak vůbec tvůrčí proces vypadá a jak se vlastně váš oblíbený kousek značky ELON Classic Fashion rodí. 

Nová kolekce se připravuje s téměř ročním předstihem a naprosto klíčovou je pro ni výběr správných materiálů v kombinaci s propracovanými střihy. Jelikož výborný střih na špatné látce nikdy nebude vypadat dobře, a protože střih z módních mol se v běžném životě nebude příjemně nosit, je zapotřebí velkého množství času a příprav, než nová módní kolekce vznikne.  

Každá kolekce je tvořena zhruba z 35-40 modelů, které Eva měsíce různě skicuje a rozkresluje již v různých kombinacích a modelech, často zároveň s prvotním předvýběrem látek, které se jí mnohdy sami stávají inspirací. 

Společně s kolegyněmi postupně tvoří koláže ze skic, barev a materiálů, které již udávají ucelený směr dané kolekci. Následně v dílnách šikovné ruce modelují a šijí první zkušební modely, které se následně několikrát upraví k naprosté dokonalosti tak, aby zákaznicím perfektně sedly.  Než se kolekce dostane k Vám zákaznicím do značkových prodejen a na e-shop, je celá kolekce ještě znova přezkoušena, aby se doladily i ty poslední nepatrné detaily. Díky tomuto preciznímu procesu jsou veškeré kolekce nejen originální, ale především dokonale padnou.